Yenilenmiş 2019 MacBook Pro tanıtıldı!

Yenilenmiş 2019 MacBook Pro tanıtıldı!

Yenilenmiş 2019 MacBook Pro tanıtıldı!

Apple bugün yaptığı açıklamada MacBook Pro modelini daha hızlı 8. ve 9. nesil işlemciler ile güncellendiğini duyurdu! İlk 8 çekirdekli ve gelmiş geçmiş en hızlı 2019 MacBook Pro olarak adlandırılan bu bilgisayar fiyatıyla da ilgi çekecek gibi görünüyor.

2019 MacBook Pro tanıtıldı

Yeni nesil işlemciden güç alacak bu dizüstü bilgisayar, bir önceki 4 çekirdekli MacBook Pro modelinden iki kat daha hızlı olacak. 6 çekirdekli MacBook modelinden ise yüzde 40 daha fazla performans sağlayacak.

Apple’ın kıdemli Mac Müdürü Tom Boger yaptığı açıklamada; “Artık inanılmaz bir performans ihtiyacı var. Bunun için de 8 çekirdekli, retina ekranlı, hızlı depolama alanı barındıran bir Mac tasarladık. MacOS ile çalışan MacBook Pro, dünyanın en hızlısı olacak, bundan emin olabilirsiniz.” dedi.

Apple daha hızlı işlemcilere ek olarak cihazın butterfly klavye sistemini de yeniledi. Bu tasarımın bir çok klavye sorununu çözmesi bekleniyor. Ayrıca söz konusu tasarımın bundan sonra çıkacak MacBook Air modellerinde de kullanılabileceği konuşuluyor.

sihirlielma